Schody, schodiště, zábradlí

Schody a schodiště včetně zábradlí určují ráz interiéru. Zejména dřevěné schody a schodiště bývají dominantou Vašeho domova. Svým tvarem a konstrukcí ovlivňují interiér a dřevěné zábradlí pak schody a schodiště ještě zvýrazňuje a dokresluje.

Dřevěné schodiště na zakázku

SchodištěChcete-li dřevěným schodištěm doladit Váš interiér, pak jsou zakázkové schody včetně zábradlí vyrobené na míru tou nejlepší volbou. Využíváte-li služeb bytového architekta nebo sami projektujete svůj domov, obraťte se na nás s výrobou Vašich dřevěných schodů na zakázku. Pokud potřebujete poradit s vhodným typem schodů, barvou dřevěného schodiště nebo s tvarem dřevěného zábradlí, rádi a dobře Vám díky svým mnohaletým zkušenostem pomůžeme.

Výhody dřevěných schodů na míru

  • sami si zvolíte typ dřevěných schodů na míru tak, aby odpovídal Vašemu ostatnímu interiéru
  • sami si rozhodnete o tvaru schodiště tak, aby dokreslil Váš útulný domov
  • sami si vyberete materiál, ze kterého budou schody vyrobeny
  • sami si určíte barvu Vašeho schodiště
  • sami si řeknete, jakým zábradlím schodiště zabezpečíte 

Typy samonosných schodů na míru

Dřevěná schodiště a schody mohou být různých typů:

Zadlabané schody

Jedná se o základní klasický typ schodiště. Stupně nebo podstupnice jsou zadlabané v nosných postranních schodnicích ve vyfrézovaných drážkách. Schodiště bývá většinou otevřené bez podstupňů, ale může být i plné s podstupni.

Třmenové schody

Základní typ třmenových schodů nemá schodnice. Stupně jsou kotvícími třmeny upevněny přímo do zdi. Nášlapy jsou spojeny pomocí krátkých třmenů a sloupků zábradlí.

Sedlové schody

Nosným prvkem těchto schodišť jsou vyřezávané schodnice (bočnice), na které jsou shora připevněné stupnice, které přečnívají do stran. Podstupnice, pokud je schodiště obsahuje, jsou vsazené do stupnic.

Dřevěné schodiště na betonový podklad

Samotná nosná konstrukce schodů je betonová, popř. kovová. Na tuto konstrukci se pak provádí dřevěné obložení stupnic a postranní olištování schodů kvůli údžbě a úklidu. Podstupnice se u těchto schodišť často neobkládají nebo se obloží jinak barevným dřevem

Tvary schodiště na zakázku

  • rovné, přímé dřevěné schody
  • lomené schodiště na zakázku
  • vícekrát lomené schody na míru
  • točité dřevěné schodiště
  • vřetenovité schody na míru

Zábradlí na zakázku

Dřevěné zábradlí výrazně esteticky doplňuje dřevěné schodiště a zároveň je jeho bezpečnostním prvkem. Tvarem a povrchem jsou zábradlí velmi různorodá. Mohou být hladká nebo zdobená, hranatá nebo soustružená. Vždy záleží na konkrétním schodišti a jeho návrhu, zábradlí musí schody dokreslovat. Zábradlí může být také v kombinaci s kovem.

Materiál schodiště a zábradlí

Dřevěné schody a schodiště vyrábíme převážně z dubových masivních desek, ale využíváme i další druhy dřeva - buk, borovice, smrk, jasan, javor, třešeň. Dřevěná schodiště lze kombinovat s kovovými prvky a dodat jim tak moderní ráz. Dřevěné prvky schodů a zábradlí jsou mořena do požadované barvy a mají potřebnou povrchovou úpravu.

Schody a schodiště včetně zábradlí od Balihar s.r.o.

SchodištěNaše firma nabízí výrobu schodů na zakázku dle Vašeho návrhu, ale dokážeme Vám s projektem schodiště včetně zábradlí odborně poradit. Pomůžeme Vám vybrat potřebný tvar a typ schodiště, doporučíme správný materiál a povrchovou úpravu schodů, nabídneme zábradlí, které bude schodiště na míru skvěle doplňovat. Vaše nové schody budou zapadat do stylu Vašeho domova a budou ladit se všemi jeho prvky - dveřmi, vestavěnými skříněmi, komodami a dalším vybavením interiéru. Díky individuálnímu přístupu k Vaším potřebám, jsou naše schody na míru vždy originálem. Provádíme také dřevěné olištování schodiště, které je velice praktické pro úklid a údržbu.

Zaujala Vás naše nabídka dřevěných schodů a zábradlí? Kontaktujte nás!