Povrchové úpravy

Povrchové úpravyPovrchová úprava dřeva je nutná z několika vyznamných důvodů. Dřevo musíme ochránit před škůdci, před UV (ultrafialovým) zářením a před povětrnostními vlivy. Povrchovou úpravou docílíme potřebného barevného vzhledu, zvýraznění textury a struktury dřeva a také zachování vzhledu po co nejdelší dobu. Na povrchovou úpravu je důležité používat kvalitní prostředky a je nezbytné ji pravidelně opakovat.

Vhodně vybraným druhem materiálu, správným a kvalitním zpracováním konstrukčního řešení a vhodnou povrchovou úpravou dřevo ochráníme a tím prodloužíme životnost produktů ze dřeva.

Povrchové úpravy - příprava

Před vlastní povrchovu úpravou se provádí hoblování a broušení povrchu do potřebné hladkosti. Případné nedostatky se opravují pomocí různých druhů tmelů. Někdy se použije kartáčování pro odstranění měkkých částí letokruhu a zvýraznění textury dřeva.

Povrchové úpravy - lakování

Povrchové úpravyPřed touto povrchovou úpravou se pro docílení potřebného barevného odstínu používá moření. Lakování bezbarvým lakem zachová dřevu jeho přirozenou texturu a barvu. Lak může být matný, polomatný nebo lesklý. Při použití kvalitního dvousložkového polyuretanového laku získáme velmi odolný a vodovzdorný povrch. Lakování je jedna z nejpoužívanějších povrchových úprav jak do interiéru tak exteriéru. Pro venkovní použití se používají lazurovací laky.

Povrchové úpravy - olejování

Povrchová úprava pro vnitřní i venkovní použití. Olej zvýrazňuje kresbu dřeva a vytváří matný a hladký povrch. Dřevu ponechává přírodní vzhled a působí přirozeně. Vsákne se do něj a tím mu poskytuje dokonalou ochranu. Olejování patří mezi velmi oblíbené a populární metody povrchových úprav.

Povrchové úpravy - voskování

Povrchová úprava pro zachování přírodního vzhledu a struktury dřeva. Vosk se vsákne hluboko do dřeva, proniká do pórů a vytváří ochrannou vrstvu. Dřevo konzervuje a na povrchu vytvoří pouze jemný film. Používá se zejména v interiéru a zachovává původní vzhled dřeva po dlouhou dobu.

Povrchové úpravy od Balihar s.r.o. Lázně Bělohrad

Povrchové úpravyNaše zakázkové truhlářství nabízí celou řadu povrchových úprav. Na základě našich dlouholetých zkušeností Vám doporučíme a provedeme vhodnou povrchovou úpravu nejen pro nové produkty, ale rádi Vám poradíme a zařídíme povrchovou úpravu i pro Vaše starší výrobky ze dřeva nebo provedeme povrchovou úpravu dle Vašich požadavků. Na povrchové úpravy používáme vždy kvalitní materiály a poradíme Vám i s jejich následnou údržbou. V připadě jakýchkoliv dotazů ohledně povrchových úprav nás neváhejte kontaktovat.